Saç Kesimi

Saç kesiminde en önemli unsur saçınızın yüz tipinize uygun olmasıdır. Kesim yaparken her saç şeklinin her yüz tipi için uygun olmadığını unutmamak gerekir. Öncelikle saç kesimi uzmanları yüz tipinizi belirlemelidir. Bu şekilde yuvarlak, oval, kare veya uzun yüz hatlarına mı sahibiz anlayarak yüz kusurlarımızı örtebilecek ya da belirginleştirmek istediğimiz hatlarımızı ön plana çıkarılabilecek olan doğru kesime karar vermek mümkün olacaktır.

Yuvarlak yüz tipine sahip erkeklerin çok kısa ve katlı modellerden ziyade daha uzun ve düz modelleri tercih etmesi gerekir. ayrıca yuvarlak yüzler için üst kısmı volümlü, yanları daha kısa modelleri tercih etmek, saçlarınızı vurgulayıp yüzünüzdeki yuvarlak görünümü azaltabilir.

Oval yüz tipine sahip olanların alın ile yüzün alt tarafı aşağı yukarı aynı genişliktedir, yanlar uzundur. En şanslı yüz tipi de denilebilir. Oval yüze sahip olanlar hemen her modeli uygulayabilirler.

Uzun yüz hatlarına sahip erkeklerin katlı ve çok kısa olmayan saçlar kullanması yüz şeklinin fazla uzun görünümünü azaltarak daha hoş gösterecektir. Alnınızı kapatan bir kahküllü model de yüzünüzü daha kısa göstererek, uzun görünümü yumuşatacaktır.

Kare yüz hatlarına sahip erkeklerin de yüz tipi yuvarlak hatlı olanlar gibi çok kısa modelleri tercih etmemesi gerekir. Kare yüz tipi diğer yüz tiplerine göre daha sert ve keskin hatlar demektir. Kare yüz tipine sahip erkekler eğer hatlarını yumuşatmak istiyorlar ise yuvarlak saç modellerini tercih etmeliler. Yüz şekillerini koruyarak öne çıkarmak isteyenler ise kare kesilmiş saçları tercih edebilirler.

Size özel stil çalışmalarıyla karakterinizi ve enerjinizi dışa yansıtabilecek saçlara sahip olmak için, Mustafa Beyaz Erkek kuaförü’nün günümüzün değişen trendlerini yakından izleyen uzman ekibinden destek alabilirsiniz. Yüz hatlarınıza ve saç yapınıza en uygun modeller belirlenerek yapılan kesimlerle saçınıza farklı bir hava katabilirsiniz.